Wybierz oddział

IX DOLNOŚLĄSKI MITYNG NARCIARSTWA BIEGOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH JAKUSZYCE – WOJCIESZÓW 14.02.2019

6.03.2019

IX DOLNOŚLĄSKI MITYNG NARCIARSTWA BIEGOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH

JAKUSZYCE – WOJCIESZÓW  14.02.2019

 

                W dzień zakochanych ponad 100 zawodników Olimpiad Specjalnych z naszego województwa wzięło udział na Polanie Jakuszyckiej w zawodach narciarstwa biegowego oraz biegach na rakietach śnieżnych. Można stwierdzić po liczbie startujących, że mityng zorganizowany przez klub PROMYK działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Wojcieszowie im. Katarzyny Rogowiec (niepełnosprawnej fizycznie reprezentantki Polski w narciarstwie biegowym, zdobywczyni dwóch złotych i jednego brązowego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich, kilku medali na mistrzostwach świata, zdobywczyni szczytu KILIMANDŻARO) cieszył się dużym zainteresowaniem w środowisku miłośników białego szaleństwa.  Ciągły wzrost liczby startujących na każdych kolejnych zawodach może jedynie cieszyć i dawać satysfakcję z organizacji takiej imprezy. Na polanie w tym roku zjawiły się kluby: ANNA - LEGNICKIE POLE, JEŻYK - LWÓWEK ŚLĄSKI, JEŻYKI - WAŁBRZYCH, LICZYRZEPA - MIŁKÓW, META - WROCŁAW, OLIMPIJCZYK - BOLESŁAWIEC, PODAJ RĘKĘ - KAMIENNA GÓRA, RADOŚNI - DOBROSZYCE, RAZEM - LUBAŃ, SPORTOWIEC - OSTROWINA, ŚNIEŻYNKI - SZKLARSKA PORĘBA, NIEZŁOMNI - WROCŁAW oraz organizatorzy i gospodarze PROMYK - WOJCIESZÓW.

                Imprezę rozpoczęła o 10.30 Dyrektor Ośrodka Pani Iwona Jancik. Słowa otwarcia wymówiła także V-ce Prezes OR OSP-D - Katarzyna Matys.  Po przemówieniach przysięgę wygłosili wszyscy zawodnicy mityngu.

                Po części oficjalnej przystąpiono do zmagań na trasach narciarskich. Rywalizowano na dystansach 50, 100, 500, 1000 i 3000 metrów w narciarstwie biegowym oraz 25 i 100 metrów w biegach na rakietach śnieżnych.  Wyniki uzyskane przez zawodników były różne ale jedno jest pewne.  Każdy z nich starał się wypaść jak najlepiej i dał z siebie tak zwanego „MAKSA”.  Po części sportowej przyszła chwila na dekoracje. Każdy z zawodników czekał z niecierpliwością kiedy zostanie wyczytane jego nazwisko i jakie miejsce zajął.  Później po wejściu na podium była już tylko radość i oczekiwane zawieszenie medalu na piersi. Zawodnicy dumni i zadowoleni wracali do swoich ekip chwaląc się zdobytymi medalami.  Po dekoracji każdy zawodnik otrzymał upominek w postaci SERCA bo cóż innego w taki dzień może bardziej cieszyć. Organizatorzy dziękują trenerom poszczególnych ekip za przygotowanie swoich zawodników oraz niezastąpionym wolontariuszom z Zespołu Szkół w Wojcieszowie, którzy są z nami od wielu lat za pomoc przy organizacji zawodów.   Do zobaczeni na X DOLNOŚLĄSKIM MITYNGU NARCIARSTWA BIEGOWEGO.

 

Organizatorzy:

Klub OSP-D PROMYK  - Wojcieszów działający przy SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO WYCHOWAWCZYM w WOJCIESZOWIE

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.