Wybierz oddział

VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych

13.04.2015

W dniu 5 marca 2015 roku na Kompleksie Narciarskim  Kopa w Karpaczu, który obsługują Miejskie Koleje Linowe, odbył się VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Liczyrzepa”, działający przy Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie. Placówkę reprezentował  p. dyr. Leonard Jaskółowski i przewodnicząca Klubu p. Katarzyna Matys.

Zawody odbyły dzięki  wielkiej pomocy, życzliwości i uprzejmości p. Zbigniewa Paproty i Waldemara Draheima.

W zawodach wzięło udział 6 klubów z Dolnego Śląska: z Wrocławia, Wojcieszowa, Lwówka Śląskiego, Nielestna i gospodarze z Miłkowa. Przyjechali zawodnicy z Legnickiego Pola, którzy poza konkursem pod czujnym okiem Pań trenerek ćwiczyli pierwsze ślizgi. Ogółem uczestniczyło 23 zawodników, w tym 4 kobiety. Uwzględniając poziom umiejętności poszczególnych zawodników utworzonych zostało 6 grup startowych. Odbyły się dwie konkurencje zgodnie z ogólnymi przepisami Olimpiad Specjalnych: Slalom Gigant i Zjazd.

Nikt z zawodników nie wyjechał bez medalu. Okazywana radość i wspaniałe humory uczestników zawodów i towarzyszących im osób; trenerów, rodziców i opiekunów, były dla nas nagrodą za włożoną pracę w organizację mityngu.  Nieocenioną pomoc okazali uczniowie z Gminnego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Sosnówce i ich opiekun p. Grzegorz Czajkowski, którzy przygotowali trasę do zawodów i pomagali jako wolontariusze podczas przebiegu całego Mityngu Narciarskiego.

Katarzyna Matys

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.