Wybierz oddział

Obóz sportowy Olimpiad Specjalnych Wojnowo 2016

4.08.2016
                Okres wakacyjny to w ruchu Olimpiad Specjalnych z jednej strony odpoczynek (w tym czasie nie odbywają się zawody) z drugiej, okazja do organizacji zintensyfikowanych treningów w formie obozów.

                Od wielu lat Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Dolnośląskie daje swoim sportowcom możliwość udziału w tej atrakcyjnej formie treningu poprzez wyjazd na Letni Obóz Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

Na tegoroczny Lekkoatletyczny Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Wojnowo 2016 wyjechała 33 osobowa grupa zawodników z klubów „Anna” - Legnickie Pole, „Olimpijczyk” - Bolesławiec, „Liczyrzepa” - Miłków, „Sprinter” - Trzebnica i „Radośni” – Dobroszyce, wraz z trenerami oraz kierownikiem Iloną Trzciańską – Senger.
                Ośrodek wypoczynkowy „Wojnowo", gdzie odbywał się obóz to bardzo atrakcyjne miejsce położone nad jeziorem ze sprzętem do realizacji spotów wodnych, boiskiem do siatkówki, kortem tenisowym z niezwykle sympatyczną i życzliwą obsługą.
                Podzieleni na grupy zawodnicy codziennie realizowali treningi sportowe z lekkoatletyki, piłki nożnej, koszykówki, bocce i kajakarstwa. Dodatkowo odbywały się również zajęcia pływania, tenisa stołowego, siatkówki, badmintona,  muzyczne formy ruchowe, gry terenowe, marszobiegi oraz  zajęcia z wykorzystaniem rowerów wodnych. Podsumowaniem treningów był trójbój lekkoatletyczny, który odbył się na zakończenie obozu.
                Prócz zmagań sportowych odbywały się również dyskoteki, ogniska oraz krótkie wycieczki po okolicy. Obóz był okazją do zawarcia nowych znajomości między uczestnikami obozu, a także sposobnością do rozwijania umiejętności społecznych poprzez dbanie o własny wygląd, porządek w pokojach oraz przestrzeganie regulaminu obozu.
                Wszyscy zawodnicy zadowoleni, opaleni i uśmiechnięci powrócili do swoich domów, a uzyskane umiejętności sportowe przydadzą się podczas nadchodzących zawodów Olimpiad Specjalnych.
 

Tekst:Waldemar Krzemiński
Zdjęcia i Film - Przemysław Kwiecień

 
 

Należy zaznaczyć, że obóz zrealizowano głównie ze  środków : Ministerstwa Sportu i Turystyki (umowa z dnia 5 maja 2016 r. nr  2016/0069/0082/SubC/DS-SN/3/MR) oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (umowa nr DZ-S/11/2016 zawarta w dniu 18 stycznia 2016 roku.).

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.