Wybierz oddział

IV Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

25.04.2016

           Dnia 21 kwietnia 2016 r. po raz czwarty Kluby "Anna"  z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz "Olimp" z Warsztatów Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego w Legnicy zorganizowały Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.Dnia 

           Zawody odbyły się na kręgielni Play City w Galerii Piastów w Legnicy. Gościliśmy 9 Klubów Olimpiad Specjalnych, w tym po raz pierwszy sportowców z Dobroszyc, Kamiennej Góry i Kątów Wrocławskich. W defiladzie zawodników przy ich prezentacji wzięli udział wolontariusze - studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy i z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Nieoceniona była ich pomoc w trakcie całego turnieju, przy obsłudze torów i opiece nad zawodnikami.

           W turnieju wzięło udział 74 zawodników startujących w grach pojedynczych jednorącz i oburącz, którzy po preeliminacjach i wyliczonej średniej podzieleni zostali na 20 grup sprawnościowych.

           W uroczystości otwarcia zawodów i później w trakcie ich trwania gościliśmy przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu na czele z Panem Tadeuszem Samborskim Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Prezydentem Legnicy Panem Tadeuszem Krzakowskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Legnickiego Panem Aleksandrem Kostuniem, Wice Starostą Powiatu Legnickiego Panem Krzysztofem Sowińskim oraz Wójtem Gminy Legnickie Pole Panem Henrykiem Babuśka.

           Wszyscy złoci medaliści z 20 grup sprawnościowych mają szansę na wyjazd do Katowic na listopadowy V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. O tym kto pojedzie i będzie reprezentować Dolny Śląsk zadecyduje Komitet Regionalny w losowaniu.

           Wartościowe upominki, które otrzymali zawodnicy po zakończeniu turnieju to zasługa wielu sponsorów, których udało nam się pozyskać do współpracy, to m.in.: EUCO, IOW Serwis, LIDL.

           Za okazaną pomoc i wsparcie w imieniu wszystkich naszych zawodników i organizatorów serdecznie dziękuję.
 

Bożena Zakrawacz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.