Wybierz oddział

„Złoty pociąg” do ... zwycięstwa, oczywiście w Wałbrzychu!

2.12.2015

 Gorączka złota” w Wałbrzychu nie odpuszcza. Cennego kruszcu w upragnionym medalu szukali również zawodnicy, którzy w dniu 30 września 2015r. stanęli na starcie VII Dolnośląskiego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Wałbrzychu. Co prawda w przenikliwym chłodzie, ale w zamian na urokliwych terenach Książańskiego Parku Krajobrazowego i obiektach Stada Ogierów „Książ” 114 zawodników z 16 Klubów Olimpiad Specjalnych z Dolnego Śląska zmierzyło się na dystansach 800 m, 1600 m i 2400 m. Na trasach o zróżnicowanym stopniu nachylenia pokonanie tych odcinków nie było łatwym zadaniem. Jednak wszyscy uczestnicy byli dzielni w swym wysiłku, za co z radością i uznaniem nagradzaliśmy ich medalami i gromkimi brawami.

Głównym organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie, Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu i Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu.

Zawody dofinansowali : Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Urząd Miasta Wałbrzycha.

Honorowy patronat zawodów przyjęli: Poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka oraz Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Ogromną radość sprawili nam przedstawiciele władz miasta Wałbrzycha i nasi goście, w tym Poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, którzy przyjęli nasze zaproszenie i licznie, zwartą grupą stawili się, by dopingować zawodników w ich terenowych zmaganiach biegowych.

Ceremonię Otwarcia uświetnił pokaz ujeżdżania konia w wykonaniu pani Moniki Szostak z Książa. Niecodzienną niespodziankę – przejażdżkę tramwajem konnym - zafundował wszystkim Prezes Stada Ogierów „Książ” Paweł Blicharski oraz patrol konny Straży Miejskiej w Wałbrzychu oferując zawodnikom jazdę na koniu.

Oczywiście, zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia darczyńców - wałbrzyskich instytucji i przedsiębiorców: MANDO Corporation Poland, Zakładów Koksowniczych VICTORIA Wałbrzych, Nadleśnictwa Wałbrzych, Zakładów Energetycznych TAURON w Wałbrzychu, ENITRY Wałbrzych, TOYOTY Jan Nowakowski oraz pana H. Frąckowiaka. Ogromnym wsparciem byli dla nas pracownicy Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu, jak również wolontariusze- uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu, działających w Klubie Wolontariuszy FENIKS oraz młodzież PG nr 12 w Wałbrzychu i uczeń PSP nr 15 w Wałbrzychu.

Nad bezpieczeństwem i ochroną zdrowia wszystkich uczestników czuwała Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Medyk 4x4.

Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za udaną współpracę przy realizacji wydarzenia oraz zapewnienie fantastycznych atrakcji. Za przybycie dziękujemy wszystkim Gościom, a zawodnikom i trenerom jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i aktywny udział w zawodach.

 

Barbara Wlaźlak

https://photos.google.com/share/AF1QipMJkq5vABNAlI9kexUGUSCpwLvJ5OEYd_gTUbla24CMQiYPKTUjBsnpXf1DLW2dWw?key=eEl5VmdNT2ZXb1VuQkRiS2twUTVzM05URi01TVBn

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.