Wybierz oddział

VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych

13.04.2015

W dniu 5 marca 2015 roku na Kompleksie Narciarskim  Kopa w Karpaczu, który obsługują Miejskie Koleje Linowe, odbył się VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Liczyrzepa”, działający przy Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie. Placówkę reprezentował  p. dyr. Leonard Jaskółowski i przewodnicząca Klubu p. Katarzyna Matys.

Zawody odbyły dzięki  wielkiej pomocy, życzliwości i uprzejmości p. Zbigniewa Paproty i Waldemara Draheima.

W zawodach wzięło udział 6 klubów z Dolnego Śląska: z Wrocławia, Wojcieszowa, Lwówka Śląskiego, Nielestna i gospodarze z Miłkowa. Przyjechali zawodnicy z Legnickiego Pola, którzy poza konkursem pod czujnym okiem Pań trenerek ćwiczyli pierwsze ślizgi. Ogółem uczestniczyło 23 zawodników, w tym 4 kobiety. Uwzględniając poziom umiejętności poszczególnych zawodników utworzonych zostało 6 grup startowych. Odbyły się dwie konkurencje zgodnie z ogólnymi przepisami Olimpiad Specjalnych: Slalom Gigant i Zjazd.

Nikt z zawodników nie wyjechał bez medalu. Okazywana radość i wspaniałe humory uczestników zawodów i towarzyszących im osób; trenerów, rodziców i opiekunów, były dla nas nagrodą za włożoną pracę w organizację mityngu.  Nieocenioną pomoc okazali uczniowie z Gminnego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Sosnówce i ich opiekun p. Grzegorz Czajkowski, którzy przygotowali trasę do zawodów i pomagali jako wolontariusze podczas przebiegu całego Mityngu Narciarskiego.

Katarzyna Matys

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.