Wybierz oddział

ZAKOPANE – ZAKOPOWER – DOLNY ŚLĄSK

11.03.2020

               Po raz kolejny zawodnicy z oddziału dolnośląskiego wzięli udział w ogólnopolskich igrzyskach zimowych. Nasz region reprezentowały kluby PODAJ RĘKĘ - KAMIENNA GÓRA, ANNA - LEGNICKIE POLE, OLIMPIJCZYK - BOLESŁAWIEC, JEŻYK - LWÓEK ŚLĄSKI, LICZYRZEPA - MIŁKÓW, RAZEM - LUBAŃ, PROMYK - WOJCIESZÓW.  Spośród 127 zawodników, którzy wystartowali w zawodach dolnośląskich w Jakuszycach organizowanych przez OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W WOJCIESZOWIE im. KATARZYNY ROGOWIEC (PATRONKA jest naszym wzorcem) oraz narciarstwo zjazdowe KLUB LICZYRZEPA MIŁKÓW do kadry zakwalifikowało się 15 zawodników w narciarstwie biegowym, 3 w biegach na rakietach śnieżnych i 5 w narciarstwie zjazdowym. W sumie do Zakopanego pojechało 23 zawodników i 8 trenerów.  W igrzyskach startowało 232 zawodników z 16 oddziałów regionalnych. My możemy być dumni z występu naszych zawodników, bo dali z siebie tak zwanego MAKSA, pokazali, że można rywalizować z najlepszymi w Polsce. Gratulacje dla wszystkich naszych wspaniałych biegaczy oraz zawodników w narciarstwie zjazdowym nie tylko za start, ale także za postawę w każdej chwili trwania zawodów. Bo to nie był wypoczynek, ale podsumowanie całorocznego procesu szkoleniowego. Łatwo nie było. A dzień wyglądał następująco. Pobudka 5.30, śniadanie 6.00, rozruch poranny  6.30,  o  7.15  już byliśmy w pełnym rynsztunku w autobusie, 8.00 rozgrzewka na trasach, 9.00 rozprowadzenie do grup i do 16 starty.  Później imprezy towarzyszące – zwiedzanie Zakopanego, dyskoteka, oczywiście wycieczka pod skocznię i zabawy na śniegu. Nie było zawodnika, który miałby jeszcze siłę wieczorem oglądać telewizję.

               Z opowieści naszych uczniów można wywnioskować, że pobyt i starty na X OGÓLNOPOLSKICH ZIMOWYCH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH W ZAKOPANEM były udane a włożony wysiłek w przygotowania nie był straconym czasem. Wielkie podziękowania dla organizatorów, kierownika naszej ekipy Wioletty oraz trenerów Kasi, Bożeny, Kasi, Witka, Wojtka, Andrzeja i Jacka. Dalej będziemy trenować, aby być jeszcze lepszymi sportowcami. Z przyjemnością informuję, że nasze dwie zawodniczki Janina i Gosia zostały zakwalifikowana do kadry Polski na zawody ogólnoświatowe. Wielkie gratulacje.

Jacek Engler                            

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.