Wybierz oddział

VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

12.12.2019

VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

 

            28.11.2019 r. w Kręgielni Piastowskiej, w Legnicy odbył się VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

            Organizatorami Turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie a bezpośrednio dwa kluby Olimpiad Specjalnych „Anna” z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz „Olimp” z Warsztatów Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego w Legnicy. Akces uczestnictwa zgłosiło 11 klubów OS z Dolnego Śląska. Zawodnicy rywalizowali w 21 grupach sprawnościowych, w grach pojedynczych jednorącz i oburącz.

            W uroczystym otwarciu zawodów zgodnym z olimpijskim ceremoniałem kluby Olimpiad Specjalnych wprowadzali wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Legnicy, Starostwa Powiatowego w Legnicy, Powiatowej Społecznej Rady ds. Niepełnosprawnych, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego oraz sponsorów. W ich imieniu głos zabrał Pan Zbigniew Rutka z-ca dyrektora Wydziału Oświaty Kultury i Sportu.

            Po wprowadzeniu flagi Olimpiad Specjalnych przez zawodników klubów „Anna” i „Olimp” oraz Pana Józefa Baściuka legnickiego olimpijczyka – trenera kadry polskich łuczniczek i łuczników w Atenach i Londynie oraz wysłuchaniu hymnu, przysięgę wygłosił zawodnik klubu „Olimp” Mariusz Klimczak.

            W ramach realizacji Programu „Lider Olimpiad Specjalnych”, który obejmuje szereg nowatorskich inicjatyw dających m. in. szansę publicznego wypowiadania się sportowcom we własnym i kolegów imieniu głos zabrał Łukasz Smętek.

            Po uroczystym otwarciu zawodów przez etatowego członka Zarządu Rady Powiatu Pana Krzysztofa Sowińskiego obejrzeliśmy arcyciekawy mecz pokazowy mistrzów gry w bowling – Panów Krzysztofa Baniewskiego oraz Tomasza Janickiego.

            Po pokazie przystąpiono do rozgrywek grupowych. Rywalizacja w grupach poprzedzona była preeliminacjami, których wynik łącznie z najlepszym wynikiem zawodnika i średnią z 15 gier kwalifikował do grupy sprawnościowej.

            Dzięki pomocy wolontariuszy z DPS w Legnickim Polu, WTZ w Legnicy, studentów I roku Pedagogiki z opiekunem Panem Tomaszem Kwoką, studentów AWF we Wrocławiu oraz pracownikom kręgielni turniej został profesjonalnie i sprawnie przeprowadzony.

            Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali jednakowe upominki, a to przede wszystkim zasługa dotacji z Urzędu Miasta w Legnicy i sponsora czyli PKO Bank Polski I Oddział Legnica na czele z Panią Dyrektor Magdaleną Dyrcz. Zawody współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

            Do komisji regulaminowej powołanej na naradzie trenerów nie wpłynęły żadne protesty, co tylko potwierdza profesjonalizm naszej imprezy i świetną atmosferę w trakcie rozgrywek.

            W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie VII Dolnośląskiego Turnieju Bowlingowego za dobrą pracę.

 

 

 Bożena Zakrawacz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.