Wybierz oddział

VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

12.12.2019

VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

 

            28.11.2019 r. w Kręgielni Piastowskiej, w Legnicy odbył się VII Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

            Organizatorami Turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie a bezpośrednio dwa kluby Olimpiad Specjalnych „Anna” z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz „Olimp” z Warsztatów Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego w Legnicy. Akces uczestnictwa zgłosiło 11 klubów OS z Dolnego Śląska. Zawodnicy rywalizowali w 21 grupach sprawnościowych, w grach pojedynczych jednorącz i oburącz.

            W uroczystym otwarciu zawodów zgodnym z olimpijskim ceremoniałem kluby Olimpiad Specjalnych wprowadzali wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Legnicy, Starostwa Powiatowego w Legnicy, Powiatowej Społecznej Rady ds. Niepełnosprawnych, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego oraz sponsorów. W ich imieniu głos zabrał Pan Zbigniew Rutka z-ca dyrektora Wydziału Oświaty Kultury i Sportu.

            Po wprowadzeniu flagi Olimpiad Specjalnych przez zawodników klubów „Anna” i „Olimp” oraz Pana Józefa Baściuka legnickiego olimpijczyka – trenera kadry polskich łuczniczek i łuczników w Atenach i Londynie oraz wysłuchaniu hymnu, przysięgę wygłosił zawodnik klubu „Olimp” Mariusz Klimczak.

            W ramach realizacji Programu „Lider Olimpiad Specjalnych”, który obejmuje szereg nowatorskich inicjatyw dających m. in. szansę publicznego wypowiadania się sportowcom we własnym i kolegów imieniu głos zabrał Łukasz Smętek.

            Po uroczystym otwarciu zawodów przez etatowego członka Zarządu Rady Powiatu Pana Krzysztofa Sowińskiego obejrzeliśmy arcyciekawy mecz pokazowy mistrzów gry w bowling – Panów Krzysztofa Baniewskiego oraz Tomasza Janickiego.

            Po pokazie przystąpiono do rozgrywek grupowych. Rywalizacja w grupach poprzedzona była preeliminacjami, których wynik łącznie z najlepszym wynikiem zawodnika i średnią z 15 gier kwalifikował do grupy sprawnościowej.

            Dzięki pomocy wolontariuszy z DPS w Legnickim Polu, WTZ w Legnicy, studentów I roku Pedagogiki z opiekunem Panem Tomaszem Kwoką, studentów AWF we Wrocławiu oraz pracownikom kręgielni turniej został profesjonalnie i sprawnie przeprowadzony.

            Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali jednakowe upominki, a to przede wszystkim zasługa dotacji z Urzędu Miasta w Legnicy i sponsora czyli PKO Bank Polski I Oddział Legnica na czele z Panią Dyrektor Magdaleną Dyrcz. Zawody współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

            Do komisji regulaminowej powołanej na naradzie trenerów nie wpłynęły żadne protesty, co tylko potwierdza profesjonalizm naszej imprezy i świetną atmosferę w trakcie rozgrywek.

            W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie VII Dolnośląskiego Turnieju Bowlingowego za dobrą pracę.

 

 

 Bożena Zakrawacz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.