Wybierz oddział

I DOLNOŚLĄSKI MAKROREGIONALNY DZIEŃ TRENINGOWOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH!

11.12.2018

Dobroszyce po raz kolejny gościły ponad 100 zawodników na  I dolnośląskim  makroregionalnym dniu treningowowym programu aktywności motorycznej olimpiad specjalnych!
18.10.2018 r. punktualnie o godz. 10:00 rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy tym razem przybyli nie tylko z całego województwa Dolnośląskiego, ale również z województw Wielkopolskiego,  Opolskiego i Lubuskiego. Po części oficjalnej i wypowiedzeniu przysięgi przez uczestników: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" rozpoczęły się konkurencje wśród których były m.in. rzut piłką czy przejście po ławeczce. 

Zawodnicy to osoby od 8. do 72. roku życia. Pokazują swoje umiejętności, których nabywały i doskonaliły przez cały rok. Czynności te są dla nas, ludzi sprawnych, banalne – przejście po ławeczce, przejście przez tunel, rzut piłki, ale dla nich to wyczyn – mówi Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego zawodów Ilona Trzciańska-Senger. 

Podstawowym założeniem MATP (Motor Activities Training Program) jest program zajęć ruchowych wykorzystujący wartości płynące z systematycznej i konsekwentnej pracy terapeutycznej.
W programie MATP brak jest współzawodnictwa, rywalizacja nie jest istotna, uczestnicy mogą wykorzystywać zaadaptowany dla ich potrzeb sprzęt, jak też korzystać z pomocy terapeuty, aby jak najlepiej zademonstrować swoje umiejętności.

Uczestnictwo w Programie stwarza jego uczestnikom możliwość przeżywania radości przyjemności, niweluje napięcie, daje osobom niepełnosprawnym możliwość poczucia dumy z zademonstrowania swoich umiejętności przed rodzicami, kolegami i widzami, poprawia kondycję fizyczną i zdolności poruszania się. Pozwala również na podsumowanie pracy terapeuty i osoby z niepełnosprawnością oraz mobilizuje ich do uzyskania wszechstronnych efektów rehabilitacji ruchowej.
                    

Przemysław Kwiecień

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.