Wybierz oddział

OBÓZ SPORTOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH WOJNOWO 2018

17.08.2018

Od wielu lat Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Dolnośląskie daje swoim sportowcom możliwość udziału w tak atrakcyjnej formie treningu jakim jest udział w Letnim Lekkoatletycznym ObozieOlimpiad Specjalnych.

Na tegoroczny Lekkoatletyczny Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Wojnowo 2018 wyjechała 35 osobowa grupa zawodników z klubów „Anna” - Legnickie Pole, „Olimpijczyk” - Bolesławiec, „Liczyrzepa” - Miłków, „Sprinter” - Trzebnica i „Radośni” – Dobroszyce, „Meta” – Wrocław wraz z trenerami oraz kierownikiem Iloną Trzciańską – Senger.

Ośrodek wypoczynkowy „Wojnowo”, gdzie zorganizowano obóz, to bardzo atrakcyjne miejsce położone nad jeziorem wyposażony w sprzęt do realizacji spotów wodnych, boisko do siatkówki, kort tenisowy z niezwykle sympatyczną i życzliwą obsługą.

Codziennie zawodnicy podzieleni na grupy realizowali treningi sportowe z lekkoatletyki, piłki nożnej, koszykówki, bocce, kajakarstwa. Dodatkowo odbywały się również zajęcia pływania, tenisa stołowego, siatkówki, badmintona, muzyczne formy ruchowe, gry terenowe, marszobiegi oraz zajęcia z wykorzystaniem rowerów wodnych. Podsumowaniem treningów był trójbój lekkoatletyczny, który odbył się na zakończenie obozu.

Prócz zmagań sportowych odbywały się również dyskoteki, ogniska oraz krótkie wycieczki po okolicy. Obóz był okazją do zawarcia nowych znajomości między uczestnikami obozu, a także sposobnością do rozwijania umiejętności społecznych poprzez dbanie o własny wygląd, porządek w pokojach oraz przestrzeganie regulaminu obozu.

Wszyscy zawodnicy zadowoleni, opaleni i uśmiechnięci powrócili do swoich domów, a uzyskane umiejętności sportowe przydadzą się podczas nadchodzących zawodów Olimpiad Specjalnych.

Waldemar Krzemiński

 

Obóz zrealizowano głównie ze środków: Ministerstwa Sportu i Turystyki ( umowa z dnia 6 czerwca 2018 r. nr 2018/0090/0082/Sub.C/DS-SN/3/MSa ) oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ( umowa nr DG-S/3/2018 zawarta w dniu 17 stycznia 2018 roku.).

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.