Wybierz oddział

XII Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

21.11.2017
XII Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

 
            XII Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych zakończony, a my wciąż żyjemy jego klimatem. Jeszcze rozwozimy materiały promocyjne od naszych sponsorów, pożyczone numeratory, płotki, siatki, stojaki, naczynia…
i wiele, wiele innych potrzebnych nam rzeczy bez których po prostu nie bylibyśmy w stanie zorganizować takiej imprezy. To wszystko dla 116 zawodników z 18 klubów Dolnego Śląska ich trenerów, opiekunów, rodziców i zaproszonych gości.

            Wysoko zawieszona  poprzeczka przez nas samych, której nie chcemy obniżać (wręcz przeciwnie) wymusza na nas to, że przez wiele miesięcy myślimy o nowych pomysłach, ciekawszych rozwiązaniach po to między innymi aby potem czytać takie sms-y i e-maile  „Bardzo nam się z synem podobało…długo potem rozmawialiśmy… o tym turnieju o organizacji na medal… Od kolegów wiem że było fajnie.”

            Niewiarygodna sytuacja awaryjna, która nam się przytrafiła dotycząca braku sędziów z Wrocławia uruchomiła taki łańcuch ludzi do pomocy, że mieliśmy czasami więcej chętnych do sędziowania niż potrzebowaliśmy. A jeszcze o godzinie  9.00 wcale nie było tak różowo. Dużo wcześniej nawiązaliśmy kontakt z Dolnośląskim Związkiem Badmintona z siedzibą w Lubinie i  dzięki ich dużemu zaangażowaniu w sprawy naszego turnieju do Legnicy przyjechali współpracujący ze Związkiem sędziowie z Góry. Myślę , że to dopiero początek naszej znajomości bo Panowie zadeklarowali nam już dalszą pomoc. Turniej swoją obecnością zaszczycił również Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka, który wyraził duże słowa uznania dla organizatorów.

           Turniej rozgrywaliśmy na 10 kortach podobnie jak w roku ubiegłym w dwóch halach – na Hali OSiR i w Szkole Podstawowej nr 9. O godz. 10.15 na uroczystej defiladzie, w której towarzyszyła nam Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Muzycznych oraz młodzież ze SP nr 9, powitaliśmy zawodników z trenerami i opiekunami oraz sędziów i olimpijczyków reprezentujących Regionalną Radę Olimpijską. Zgodnie z ceremoniałem po wciągnięciu flagi i wysłuchaniu hymnu nastąpił czas przysięgi zawodników, trenerów i sędziów. Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości , głos zabrała Pani Izabela Skupin – Wiceprezes d.s. Organizacji Komitetu Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska – Dolnośląskie. Powitała w imieniu komitetu  wszystkich zawodników i zgromadzonych w hali gości, podziękowała organizatorom gratulując profesjonalnego przygotowania zawodów.

                 Realizując Program Liderów Olimpiad Specjalnych uczący zawodników pełnienia różnych ról społecznych, jako mówca głos zabrała  Natalia Jaszczurowska . Duża trema nie przeszkodziła jej w powiedzeniu kilku zdań o sobie i o swojej pasji do sportu. Natalia wystąpienie zakończyła życzeniami dobrej zabawy co oprócz korzyści psychofizycznych i społecznych stanowi o filozofii Olimpiad Specjalnych.

              Wystąpienie Orkiestry Dętej oraz pokaz gry pojedynczej i deblowej zakończyło część  artystyczną uroczystego otwarcia XII Dolnośląskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy przystąpili do rywalizacji w swoich grupach sprawnościowych , które liczyły od 3 do 6 zawodników. O doborze do grup zadecydowały nadesłane przez trenerów wyniki Indywidualnego Konkursu Sprawności Olimpiad Specjalnych oraz wyniki skonstruowanego przez nas Testu Umiejętności. Wyrównana rywalizacja w grupach świadczy o rzetelnym przeprowadzeniu testów przez  trenerów oraz znajomości zawodników przez samych organizatorów. Jeszcze w trakcie rozgrywek w zakończonych już grupach odbywała się dekoracja zawodników. Każdy z nich stawał na podium bez względu na zajęte miejsce i otrzymywał pamiątkowy medal lub plakietkę . Złoci medaliści z 30 grup będą brali udział w losowaniu na wyjazd na XI  Letnie Igrzyska Olimpiad  Specjalnych, które odbędą się w Katowicach w czerwcu 2018 roku. A więc było o co walczyć!

                Dziękujemy wszystkim, uczestnikom turnieju za wytrwałość, kulturę i spokój a organizatorom za dobrze zrobioną imprezę.
                                                             

     Bożena Zakrawacz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.