Wybierz oddział

XI Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych

31.05.2017
            XI Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych

            Po wielu zmianach w ekipie zawodników Oddziału Dolnośląskiego udało się nam w komplecie wyruszyć 26 maja o godz. 7.15 w drogę do Jędrzejowa, na XI Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Świętokrzyskie.

            Ostatecznie do udziału w zawodach i reprezentowania Dolnego Śląska zostali zakwalifikowani: Agnieszka Kmiecik, Andrzej Przykucki z Klubu „Anna” z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz Zbigniew Gaweł z Klubu „Olimpijczyk” z Bolesławca.
W pierwszym dniu zawodów po rejestracji zawodników i ważeniu w Amfiteatrze Jędrzejowskiego Centrum Kultury odbyła się Ceremonia Otwarcia Mityngu, która na krótką chwilę została przerwana przez ulewny deszcz. Jednak wspaniały występ Mezo wynagrodził wszystkie niedogodności.

            W sobotę w drugim dniu zawodów rozpoczęliśmy rywalizację o godz. 9.00, a zakończyliśmy o 19.15. Był to dzień pełen wrażeń i wspaniałych przeżyć związanych z rywalizacją naszych zawodników. Jako pierwsza rozpoczęła rywalizację Agnieszka Kmiecik. Pierwszy bój – przysiad, zakończyła wynikiem 70 kg. i zajęła II miejsce. Drugi bój – wyciskanie w leżeniu na ławeczce, uzyskany rezultat 45 kg. dał jej 2 miejsce. Rywalizację w trójboju Agnieszka zakończyła martwym ciągiem – 92,5 kg. również zdobywając srebrny medal. Wynik ogólny w trójboju nie był więc niespodzianką. Agnieszka zdobyła łącznie 4 srebrne medale.

            Zbigniew Gaweł zawodnik z Bolesławca z Klubu „Olimpijczyk” zakończył rywalizację w swojej grupie sprawnościowej na czwartym miejscu. W przysiadzie pobił swój rekord życiowy rezultatem 95 kg. i zdobył brązowy medal; w martwym ciągu również padł rekord życiowy z wynikiem 140 kg.

            Jako ostatni z naszej ekipy wystartował Andrzej Przykucki. To były jego pierwsze tak poważne zawody i pierwszy jak się później okazało tak duży sukces. Trzy boje i trzy złote medale i w końcowej klasyfikacji trójboju złoty medal. A oto wyniki Andrzeja:
- przysiad – 125 kg.
- wyciskanie – 135 kg.
- martwy ciąg – 170 kg.
W trójboju wynik 430 kg. może robić wrażenie i swój cały występ Andrzej może zaliczyć do bardzo udanych.

            W ostatnim dniu zawodów wystąpili dwuboiści, a nam została rola obserwatorów i kibiców. Po Ceremonii Zakończenia Mityngu, w której Agnieszka Kmiecik wystąpiła w poczcie flagowym wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Trudne warunki zakwaterowania, późny nocny powrót (ok. 2 w nocy) z imprezy integracyjnej („Ciuchcia Ekspres Ponidzie” i awarie pociągu), długa podróż do Jędrzejowa i z powrotem do Legnickiego Pola zrekompensowały radość z sukcesów i niezapomniane wrażenia.
 
                                                                                              Bożena Zakrawacz
 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.