Wybierz oddział

VIII Dolnośląski Mityng w narciarstwie biegowym Olimpiad Specjalnych Wojcieszów - Jakuszyce 2017

11.02.2017
ZIMNO, CHŁODNO ALE PRZYJEMNIE I RADOŚNIE

 
             Już po raz szósty klub Olimpiad Specjalnych „PROMYK” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie zorganizował dolnośląski mityng w narciarstwie biegowym olimpiad specjalnych.

             Dnia 7 lutego 2017 roku w Jakuszycach stawili się zawodnicy z klubów ANNA LEGNICKIE POLE, LICZYRZEPA MIŁKÓW, JEŻYK LWÓWEK ŚLĄSKI, JEŻYKI WAŁBRZYCH, META WROCŁAW, OLIMPIJCZYK BOLESŁAWIEC, ORZEŁ NIELESTNO, PODAJ RĘKĘ KAMIENNA GÓRA, RADOŚNI DOBROSZYCE, SPORTOWIEC OSTROWINA, SZANSA WROCŁAW, RAZEM LUBAŃ, ŚNIEŻYNKI SZKLARSKA PORĘBA i gospodarze PROMYK WOJCIESZÓW aby rywalizować w biegach narciarskich na dystansach 50,100,500,1000,3000 metrów oraz po raz pierwszy w historii tych zawodów w biegach na rakietach śnieżnych.  Cieszy fakt, że ta impreza co roku się rozrasta. Powoli z kameralnej robi się masowa.  I choć w tym roku wystartowało jeszcze nieco mniej zawodników niż stu to w przyszłym powinniśmy przekroczyć tę barierę startujących.

             Po uroczystym rozpoczęciu, wciągnięciu flagi na maszt i złożeniu przysięgi nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizację na dystansach.  Zmaganiom zawodników przeszkadzał nieco chłód, mgła i wiatr ale w ten dzień nic nie mogło zatrzymać naszych narciarzy w dobiegnięciu do mety.  Rywalizację rozpoczęły dziewczyny od 1000 m. Po nich wystartowali chłopcy również na 1000 m. Później już wszystko ruszyło w kolejności 50, 500, 100, 3000 metrów i na koniec bieg na rakietach śnieżnych.  Po starcie na naszych zawodników czekały ciepłe napoje i poczęstunek a przerwę między startami mogli spędzać w ciepłym pomieszczeniu.  Niestety z 97 zgłoszonych zawodników na starcie stanęło  81.  Szesnastu zawodników mimo aktywnych przygotowań i codziennych treningów nie stanęło na starcie ze względu na chorobę . Życzymy im aby za rok ten problem nie przeszkodził im w starcie.

            Można więc napisać, że VIII DOLNOŚLĄSKI MITYNG W NARCIARSTWIE BIEGOWYM OLIMPIAD SPECJALNYCH WOJCIESZÓW – JAKUSZYCE 2017 okazał się udany dla naszych zawodników.  Bo cóż jak nie start w zawodach i możliwość rywalizacji z innymi po długim okresie treningów przynosi radość i zadowolenie. Jeżeli do tego dodamy medale i otrzymane upominki to całość jest wielkim sukcesem. Dlatego nasi zawodnicy wracając do swoich domów byli zadowoleni deklarując chęć dalszych treningów w narciarstwie biegowym i ponownym starcie za rok w zawodach.

 

Jacek Engler

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.