Wybierz oddział

Turniej bocce na ziemi przemyskiej

28.11.2016
Turniej bocce na ziemi przemyskiej
 

            W dniach 17 – 20 listopada 2016 w Przemyślu odbył się V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Dolny Śląsk reprezentowała ósemka zawodników: Maciej Stachowiak, Joanna Golachowska, Jan Kowalski, Sandra Mikołajczyk, Małgorzata Kowalska, Adam Łaszkiewicz, Małgorzata Gregorowicz i Dorota Wyjadłowska. Zawodnikom towarzyszyli kierownik ekipy Wojciech Wiliński i trener Halina Muzaj. Po niezwykle długiej podróży w kierunku wschodniej granicy Polski i zakwaterowaniu oraz kolacji w luksusowym Hotelu Gloria, udaliśmy się na Ceremonię Otwarcia do Hali POSiR. Przywitano nas pokazem sztuki walki Ju-Jutsu oraz koncertem zespołu disco-polo Long&Junior, który porwał do tańca wszystkich zawodników. W kolejnym dniu (piątek) odbyły się preeliminacje oraz rywalizacja w grupach finałowych (gra drużynowa podwójna i czteroosobowa).

            Po wyczerpującej części sportowej zawodnicy wzięli udział w dyskotece prowadzonej przez DJ Jordana. Warto dodać, że zawodniczki mogły skorzystać z profesjonalnego makijażu, który dodatkowo podkreślił ich urodę. W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w grupach finałowych (gra pojedyncza). Dużą atrakcję stanowiła możliwość skorzystania z fachowego masażu podczas zawodów w bocce oraz bogatego programu arteterapeutycznego w wiosce olimpijskiej. Wieczorem zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem miejskim piękne i pełne zagadek miasto Przemyśl. W ostatnim dniu imprezy (niedziela) zakończono rywalizację w grupach finałowych (gra pojedyncza i drużynowa podwójna) oraz dokonano uroczystego zamknięcia zawodów.       

             V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Przemyślu pokazał, że zawodnicy uprawiający bocce są na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wywalczenie medalu wymaga dużej koncentracji oraz wysiłku. Dlatego szczególne podziękowania należą się przedstawicielom Dolnego Śląska, którzy dzielnie i z dumą reprezentowali Nasz region: Maciejowi Stachowiakowi (uczeń SPP J srebrny medal gra pojedyncza i medal brązowy gra drużynowa podwójna), Joannie Golachowskiej (uczennica SPP J  brązowy medal gra pojedyncza i medal brązowy gra drużynowa podwójna), Jankowi Kowalskiemu (czwarte miejsce gra pojedyncza i szóste miejsce gra drużynowa podwójna), Sandrze Mikołajczyk (czwarte miejsce gra pojedyncza i szóste miejsce gra drużynowa podwójna), Małgorzacie Kowalskiej (złoty medal gra pojedyncza i medal srebrny gra drużynowa podwójna), Adamowi Łaszkiewiczowi (piąte miejsce gra pojedyncza i medal srebrny gra drużynowa podwójna), Małgorzacie Gregorowicz (piąte miejsce gra pojedyncza i medal złoty gra drużynowa podwójna)  i Dorocie Wyjadłowskiej (brązowy medal gra pojedyncza i złoty gra drużynowa podwójna).

            Doskonałym podsumowaniem turnieju są słowa wypowiedziane przez jedną z zawodniczek w drodze powrotnej: „Czuję, że jestem złota, tak lepsza, najlepsza, a nie jakaś taka, nie wiadomo jaka…".
 

Wojciech Wiliński
 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.