Wybierz oddział

XI Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

17.11.2016

XI Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

LEGNICA  20.10.2016 r.

 
            Już po raz jedenasty Klub OS ''Anna'' działający przy Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, a po raz siódmy we  współpracy
z Klubem OS '' Olimp'' działającym przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Legnicy zorganizowały Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Środki finansowe na zawody przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Legnicy oraz lokalni sponsorzy. Instytucje i firmy które pomogły w zorganizowaniu naszego turnieju to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Decathlon, Lidl, Szkoła Podstawowa nr 9, Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Stowarzyszenie ''Nasz Dom'' oraz Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

            Na zaproszenie organizatorów licznie odpowiedzieli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Panią dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Celiną Witkowską, Prezydent Miasta Legnicy Pan Tadeusz Krzakowski, Wice Starosta Powiatu Legnickiego Pan Krzysztof Sowiński oraz przedstawiciele sponsorów i instytucji wspierających turniej. Regionalną Radę Olimpijską z Wrocławia reprezentowali: Pani Aleksandra Błoch – Kaczyńska, Jan Cych i Janusz Zarenkiewicz, którzy wzięli także udział w uroczystym wciągnięciu flagi Olimpiad  Specjalnych.

            Organizacja tak dużej imprezy bez wsparcia wolontariuszy z PWSZ w Legnicy, studentów AWF z Wrocławia oraz pracowników DPS w Legnickim Polu i WTZ  w Legnicy im. A. Krakowskiego nie byłaby po prostu możliwa. 123 zgłoszonych zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 18 klubów Olimpiad Specjalnych z Dolnego Śląska (to rekordowa liczba w skali kraju) uroczyście wprowadzała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9, w której także odbywały się nasze zawody. Oprawę muzyczną do prezentacji zawodników i klubów stanowił występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy pod kierunkiem Pana Janusza Trepiaka.
            Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać kunszt umiejętności badmintonowych zawodników z Wrocławia, jednocześnie sędziów naszego turnieju. Po krótkiej rozgrzewce rozegrali oni pokazowego seta przy brawach wszystkich zgromadzonych w hali. Następnie rozpoczęła się część sportowa zawodów.
Niektórzy zawodnicy po wstępnej klasyfikacji do grup sprawnościowych rozegrali gry obserwowane i to one zadecydowały o końcowym podziale. Ostatecznie rywalizowano w siedemnastu grupach męskich i dziesięciu żeńskich w Hali Widowiskowo-Sportowej i w hali Szkoły Podstawowej nr 9.
            Obserwując zmagania zawodników można było zauważyć coraz wyższy poziom ich wyszkolenia technicznego i wyrównaną rywalizację,
o której świadczy m. in. ilość rozegranych pojedynków zakończonych wynikiem 2:1.

            Wysoki poziom sportowy naszej imprezy to także zasługa profesjonalnego prowadzenia zawodów przez sędziów głównych: Panią Justynę Krych i Pana Dariusza Mendryka.

            Wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie
XI Dolnośląskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w imieniu organizatorów bardzo dziękuję.
 
 

                                                                                              Bożena Zakrawacz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.